Annie Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Annie nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Annie build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Yok et, ateşle ve Tibbers ile sonunu getir.

Bu rehber Annie nasıl oynanır sorusuna, Annie build, Annie eşya ve Annie rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon etkili alan hasarına sahip şampiyonlardan biridir. Tek hamlede skor katkısı yapabilen bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Annie Sezon 9 Build

Bu sezon Annie için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra hasar miktarını maksimum düzeye çıkaracak tercihler yapmalısın.

Annie için eşya seçimleri konusunda anlık hasar imkanı tanıyan yetenek gücü eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Annie – Benzer Şampiyonlar
Ahri LeBlanc Zoe Lux Orianna

Annie Rün (Rune)

Annie için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Annie için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Annie Eşyalar (Item)

Annie eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Annie Yetenekler

Bu kısımda en iyi Annie sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe hasar verip onu rahatsız etmeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Annie nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Annie özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kundakçı

Oyunda ideal olan yeteneklerden birisidir. Bu şampiyonla iyi oynayan bir oyuncu olmak istiyorsan bu yeteneği nasıl harekete geçirebileceğini iyi bilmelisin. Bunu öğrendikten sonra bu şampiyonu çok daha etkili bir şekilde kullanabilirsin.

Bir başka ifadeyle yeteneklerini uyumlu bir biçimde kullanıp aynı zamanda pasif yeteneğinin getirdiği sersemletme etkisinden faydalanmanın yolunu bulmaya çalışmalısın. Pasif yeteneğini yönetmeyi başaramazsan hiçbir zaman bu şampiyonla iyi oynayamazsın.

Q – Yok Et

Koridor aşamasında fazlasıyla işine yarayacaktır. Minyon öldürme konusunda işini kolaylaştıracak olduğundan bu yeteneği iyi şekilde kullanmalısın.

Bir minyon öldürdüğünde mananın bir miktarını geri vermesi ve bekleme süresinde azalma olması büyük bir avantajdır. Erkenden bu yeteneğin seviyesini yükseltirsen son vuruşları çok daha etkili bir biçimde gerçekleştirebilirsin.

W – Ateşle

Bu şampiyonu tercih eden oyuncular arasında tartışmalı bir durum olsa bile özellikle destek rolünde oynanıldığında açılması gereken ilk yetenektir.

Pasif yeteneği harekete geçirip oyunun başında sersemletme etkisine sahip olmak erkende rakip ile hasar takasına girmene yardımcı olabilir. Tabi bunun için sağlam pozisyon almalı ve rakibe kendini göstermemelisin.

E – Alev Kalkanı

Birbirinden farklı avantajları olan bir yetenektir. İlk sunduğu avantaj güvenli bir biçimde pasif yeteneği harekete geçirmesi ve üstelik bunu oldukça düşük mana bedeliyle gerçekleştirmesidir.

İkinci sunduğu avantaj ise daha kararlı bir biçimde hasar takasına girme konusunda sana yardımcı olabilmesidir. Büyü direnci veya zırh gibi etkenlerden faydalanmak yerine doğrudan hasar düşürdüğünden oldukça değerli bir yetenektir.

R – Çağır: Tibbers

Bu şampiyon için en önemli yetenektir. Onun çarpışmaya giriş fitilini ateşlemesine yardımcı olan ayısını ortaya çıkartır. Genelde belirgin bir kombinasyon vardır.

R-Q-W veya R-W-Q kombinasyonları ile bu şampiyon takım savaşlarını başlatabilir. Tercihini mümkün olduğunda ikinci kombinasyondan yana kullanmalısın çünkü Q yeteneğinin etki mesafesi W yeteneğinin etki mesafesinden daha düşüktür.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Anlık hasarı yüksek kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Annie ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap