Anivia Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

anivia rehberi

Sezon 9 için en iyi Anivia rehberi. Buz duvarını göster, buz fırtınasıyla hükmet ve ayaz yanığıyla işi bitir.

Bu rehber Anivia nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Anivia hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Anivia nasıl oynanır?

Öncelikle Anivia için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Anivia ile oynarken savaş büyücüsü olmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Anivia’nın oynaması zor olan bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Yeniden Doğuş

Bu pasif yetenek bu şampiyonla özdeşleşmiş en doğru yetenektir. Ölümcül bir hasar aldığın zaman ölmek yerine bir yumurta haline gelirsin. Yumurta belirlenen süre içerisinde parçalanmaz ise tekrar hayata dönersin.

Bu yetenek oyundaki en sinir bozucu yeteneklerden biridir. Takım savaşında seni ortadan kaldırdığını düşünen rakibe karşı tekrar hamle yapabilecek konuma gelebilirsin. Tek dikkat etmen gereken nokta pasif yeteneğin tekrar harekete geçebilmesi için gerekli olan süredir.

Q – Buz Kütlesi

Bu yeteneğin fırlatış hızı oldukça yavaştır. İlk kullanışta minyon birliklerini ve şampiyonları etkileyerek geçen bir buz parçası gönderirsin. Bu buz parçası hedeflere hasar verir ve onları yavaşlatır. Tekrar kullandığın zaman buz parçası küçük bir alanda patlar ve hasar verir.

Patlayan buz parçasının tek etkisi hasar değildir. Aynı zamanda patlama sırasında etkilediği rakip birliklere sersemletme etkisi uygular. Kaçınılması kolay bir yetenek olduğu için rakibi hazırlıksız yakalaman önemlidir. Bunun için bol bol pratik yapman gerekir.

W – Buz Duvarı

Bu yetenek, bu şampiyonu keyifli kılan en önemli yetenek durumundadır. Bu yeteneği rakibi kıstırmak için kullanmak her zaman doğru değildir. Çünkü elinde bulunan tek kaçış yeteneğindir. Fakat yetenek doğru kullanıldığı zaman çok daha verimli olabilen bir beceridir.

Bu yetenek sayesinde rakibin önünü kesebilir, onların görevlere ulaşamamasını sağlayabilir ve aynı zamanda onlara tuzaklar kurabilirsin. Daha sonra Q ve R yeteneğinden güç alarak rakiplere kolayca sersemletme etkisi uygulayabilirsin.

E – Ayaz Yanığı

Bu yetenek hasar takası konusunda sana yardımcı olan yetenektir. Bu şampiyon ile rakipleri haritadan silmek istiyorsan bu yeteneği iyi bir biçimde kullanman gereklidir. Doğru zamanlarda doğru işler yaparak işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

Bir rakip R veya Q yeteneğinden etkilenmiş durumdaysa bu yetenek ile ona iki kat fazla hasar verirsin. Anlık hasar potansiyelinin aşırı yüksek olmasının sebebi budur. Koridor aşamasında bu yeteneği rakibi rahatsız etmek için kullanmak yerine doğru anı beklemeyi tercih etmelisin.

R – Buzul Fırtınası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bekleme süresinin düşük olması büyük bir avantajdır. Yeteneği kullandığın zaman rakibe alan hasarı verirsin ve ona yavaşlatma etkisi uygularsın. Son derece kullanışlı bir yetenek olmasının sebebi sık sık kullanılabilir bir yetenek olmasıdır.

Yeteneğin tam olarak etki gösterebilmesi için biraz zaman geçmesi gerekir. Diğer birçok yeteneğinde olduğu gibi bu yeteneği boşa kullanmaktan uzak durman gerekir. Haritadaki görevleri kovalarken bu yeteneği alan hakimiyeti için kullanabileceğini unutmamalısın.

Anivia Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Anivia için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Anivia Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin.

Anivia Rün

Takım savaşlarında son derece etkili bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Anivia ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap