Anivia CT » Anivia Counter [S10]

Anivia counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Anivia counter konusunda yardımcı olacaktır.

Anivia CT (Anivia Counter)

Anivia koridor aşamasında son derece güçsüzdür. Farm yapma konusunda problem yaşar çünkü temel saldırı gücü oldukça düşüktür ve yeteneklerinin mana bedeli çok yüksektir. Q yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman onunla güvenli bir şekilde hasar takasına girebilirsin.

Ne olursa olsun Q yeteneğinden uzak durmaya çalışmalısın. E yeteneği ile Q yeteneğinin hasar miktarını iki katına çıkarabilir. Bu nedenle 2. seviyede çok güçlü olur ve genel olarak oyuncuları hazırlıksız yakalayıp sonuç alma eğiliminde bir şampiyondur.

Anivia’nın pasif yeteneğini hesaba katmayı unutmamalısın. E yeteneği oldukça güçsüz olsa bile minyon dalgalarının arasında mücadele etmek seni kısa süre içerisinde ölümle tanıştıracaktır. Ne yaparsan yapmalı ama pasif yeteneğin gücünü küçümsemek gibi bir hata yapmamalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Anivia’nın en büyük düşmanı kitle kontrolü yetenekleridir. Özel yeteneğini kullandığı sırada onu rahatsız edersen onun geri kaçmasını sağlarsın. Bu sana saldırılarından kurtulma konusunda ekstra avantaj sunacaktır.

Anivia son derece manaya aç bir şampiyondur. Genel olarak mavi güçlendirmeye ihtiyaç duyan en önemli şampiyonlardan biridir. Manası düşük olduğu zaman farm yapma kapasitesi düşmüş olur. Bu tür durumlarda ona doğru hamle yapmaya çalışabilirsin.

Anivia’nın hareket hızı çok düşüktür. Bu düşük olma durumunu en iyi şekilde kullanıp onun hareketsiz olmasından faydalanmaya çalışmalısın. Zaman zaman haritada farklı bölgelere gitmek ve yeni stratejiler geliştirmek faydalı olacaktır.

Potansiyel

Anivia ilk eşyasını aldıktan sonra biraz güçlenir. Bunun sebebi yeteneklerini kullanabilecek kadar mana kazanmış olmasıdır. Bu eşyalar her ne kadar ona mana verseler bile yetenek gücünü yükseltmezler. Q yeteneğinden kaçabildiğin sürece onunla hasar takasına devam edebilirsin.

Anivia ilk eşyasını bitirdikten sonra tehlikeli olmaya başlar. R yeteneğini kullanarak ortalığı karıştırabilir ve canını saniyeler içerisinde eritme başarısını gösterebilir. Anivia özellikle 2. seviyede ve 6. seviyede güç patlaması yaşar. Bu evrelere çok dikkat etmelisin.

Bu Anivia counter rehberi sayesinde Anivia karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Anivia için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu