Anivia Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Anivia build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Buz duvarını göster, buz fırtınasıyla hükmet ve ayaz yanığıyla işi bitir.

Bu rehber Anivia nasıl oynanır sorusuna, Anivia build, Anivia eşya ve Anivia rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon inanılmaz seviyelere ulaşabilen anlık hasarıyla ön plana çıkar. Takım savaşlarının seyrini değiştirebilen bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Anivia Sezon 9 Build

Bu sezon Anivia için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra savaş büyücüsü olarak kendini göstermene yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Anivia için eşya seçimleri konusunda yetenek gücü düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Anivia – Benzer Şampiyonlar
Vladimir Taliyah Karthus Malzahar Viktor

Anivia Rün (Rune)

Anivia için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Anivia için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sihirli Yıldız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Anivia Eşyalar (Item)

Anivia eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Anivia Yetenekler

Bu kısımda en iyi Anivia sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 4 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 3 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardımcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin noktaya ulaşmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Anivia nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve anlık hamlelerden geri kaçınma ve hızlı minyon temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Anivia özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Yeniden Doğuş

Bu pasif yetenek bu şampiyonla özdeşleşmiş en doğru yetenektir. Ölümcül bir hasar aldığın zaman ölmek yerine bir yumurta haline gelirsin. Yumurta belirlenen süre içerisinde parçalanmaz ise tekrar hayata dönersin.

Bu yetenek oyundaki en sinir bozucu yeteneklerden biridir. Takım savaşında seni ortadan kaldırdığını düşünen rakibe karşı tekrar hamle yapabilecek konuma gelebilirsin. Tek dikkat etmen gereken nokta pasif yeteneğin tekrar harekete geçebilmesi için gerekli olan süredir.

Q – Buz Kütlesi

Bu yeteneğin fırlatış hızı oldukça yavaştır. İlk kullanışta minyon birliklerini ve şampiyonları etkileyerek geçen bir buz parçası gönderirsin. Bu buz parçası hedeflere hasar verir ve onları yavaşlatır. Tekrar kullandığın zaman buz parçası küçük bir alanda patlar ve hasar verir.

Patlayan buz parçasının tek etkisi hasar değildir. Aynı zamanda patlama sırasında etkilediği rakip birliklere sersemletme etkisi uygular. Kaçınılması kolay bir yetenek olduğu için rakibi hazırlıksız yakalaman önemlidir. Bunun için bol bol pratik yapman gerekir.

W – Buz Duvarı

Bu yetenek, bu şampiyonu keyifli kılan en önemli yetenek durumundadır. Bu yeteneği rakibi kıstırmak için kullanmak her zaman doğru değildir. Çünkü elinde bulunan tek kaçış yeteneğindir. Fakat yetenek doğru kullanıldığı zaman çok daha verimli olabilen bir beceridir.

Bu yetenek sayesinde rakibin önünü kesebilir, onların görevlere ulaşamamasını sağlayabilir ve aynı zamanda onlara tuzaklar kurabilirsin. Daha sonra Q ve R yeteneğinden güç alarak rakiplere kolayca sersemletme etkisi uygulayabilirsin.

E – Ayaz Yanığı

Bu yetenek hasar takası konusunda sana yardımcı olan yetenektir. Bu şampiyon ile rakipleri haritadan silmek istiyorsan bu yeteneği iyi bir biçimde kullanman gereklidir. Doğru zamanlarda doğru işler yaparak işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

Bir rakip R veya Q yeteneğinden etkilenmiş durumdaysa bu yetenek ile ona iki kat fazla hasar verirsin. Anlık hasar potansiyelinin aşırı yüksek olmasının sebebi budur. Koridor aşamasında bu yeteneği rakibi rahatsız etmek için kullanmak yerine doğru anı beklemeyi tercih etmelisin.

R – Buzul Fırtınası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bekleme süresinin düşük olması büyük bir avantajdır. Yeteneği kullandığın zaman rakibe alan hasarı verirsin ve ona yavaşlatma etkisi uygularsın. Son derece kullanışlı bir yetenek olmasının sebebi sık sık kullanılabilir bir yetenek olmasıdır.

Yeteneğin tam olarak etki gösterebilmesi için biraz zaman geçmesi gerekir. Diğer birçok yeteneğinde olduğu gibi bu yeteneği boşa kullanmaktan uzak durman gerekir. Haritadaki görevleri kovalarken bu yeteneği alan hakimiyeti için kullanabileceğini unutmamalısın.

Takım savaşlarında son derece etkili bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Anivia ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap