Anivia Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Anivia rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Anivia hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Anivia için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Anivia Build S10

Anivia ile oynarken rakibin hamlelerini kısıtlamak temel önceliğin olmalıdır. Bunun için W yeteneğini kullanıp rakibin geliş yönünü kapatmaya çalışmalısın. Bunu başardığın zaman Q yeteneğini kullanarak rakibi sersemletmeyi başarabilirsin. Bu kusursuz bir biçimde işleyecek bir hamle olmasa bile gücüne güç katacak bir hamledir.

Takım savaşlarında en yakındaki şampiyona Q yeteneğin ile karşılık vermeye çalışmalısın. Bu hamle takım arkadaşlarını korumanı sağlayacak bir hamledir. Ardından R yeteneğini ve diğer yeteneklerini kullanarak karşı takımın uzak durmasını sağlayabilirsin. Pasif yeteneğin kullanılabilir olmadığı zaman her zaman daha güvenli bir oyunu tercih etmelisin.

Anivia Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Anivia için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Anivia Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Anivia Rün

Anivia nasıl oynanır?

Anivia için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Anivia ile oynarken savaş büyücüsü olmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir.

Anivia oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun son evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrelerde avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Anivia’nın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Yeniden Doğuş

Bu pasif yetenek bu şampiyonla özdeşleşmiş en doğru yetenektir. Ölümcül bir hasar aldığın zaman ölmek yerine bir yumurta haline gelirsin. Yumurta belirlenen süre içerisinde parçalanmaz ise tekrar hayata dönersin.

Bu yetenek oyundaki en sinir bozucu yeteneklerden biridir. Takım savaşında seni ortadan kaldırdığını düşünen rakibe karşı tekrar hamle yapabilecek konuma gelebilirsin. Tek dikkat etmen gereken nokta pasif yeteneğin tekrar harekete geçebilmesi için gerekli olan süredir.

Q – Buz Kütlesi

Bu yeteneğin fırlatış hızı oldukça yavaştır. İlk kullanışta minyon birliklerini ve şampiyonları etkileyerek geçen bir buz parçası gönderirsin. Bu buz parçası hedeflere hasar verir ve onları yavaşlatır. Tekrar kullandığın zaman buz parçası küçük bir alanda patlar ve hasar verir.

Patlayan buz parçasının tek etkisi hasar değildir. Aynı zamanda patlama sırasında etkilediği rakip birliklere sersemletme etkisi uygular. Kaçınılması kolay bir yetenek olduğu için rakibi hazırlıksız yakalaman önemlidir. Bunun için bol bol pratik yapman gerekir.

W – Buz Duvarı

Bu yetenek, bu şampiyonu keyifli kılan en önemli yetenek durumundadır. Bu yeteneği rakibi kıstırmak için kullanmak her zaman doğru değildir. Çünkü elinde bulunan tek kaçış yeteneğindir. Fakat yetenek doğru kullanıldığı zaman çok daha verimli olabilen bir beceridir.

Bu yetenek sayesinde rakibin önünü kesebilir, onların görevlere ulaşamamasını sağlayabilir ve aynı zamanda onlara tuzaklar kurabilirsin. Daha sonra Q ve R yeteneğinden güç alarak rakiplere kolayca sersemletme etkisi uygulayabilirsin.

E – Ayaz Yanığı

Bu yetenek hasar takası konusunda sana yardımcı olan yetenektir. Bu şampiyon ile rakipleri haritadan silmek istiyorsan bu yeteneği iyi bir biçimde kullanman gereklidir. Doğru zamanlarda doğru işler yaparak işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

Bir rakip R veya Q yeteneğinden etkilenmiş durumdaysa bu yetenek ile ona iki kat fazla hasar verirsin. Anlık hasar potansiyelinin aşırı yüksek olmasının sebebi budur. Koridor aşamasında bu yeteneği rakibi rahatsız etmek için kullanmak yerine doğru anı beklemeyi tercih etmelisin.

R – Buzul Fırtınası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bekleme süresinin düşük olması büyük bir avantajdır. Yeteneği kullandığın zaman rakibe alan hasarı verirsin ve ona yavaşlatma etkisi uygularsın. Son derece kullanışlı bir yetenek olmasının sebebi sık sık kullanılabilir bir yetenek olmasıdır.

Yeteneğin tam olarak etki gösterebilmesi için biraz zaman geçmesi gerekir. Diğer birçok yeteneğinde olduğu gibi bu yeteneği boşa kullanmaktan uzak durman gerekir. Haritadaki görevleri kovalarken bu yeteneği alan hakimiyeti için kullanabileceğini unutmamalısın.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • Q + Q + E: Bu şampiyonla oynarken kullanabileceğin en temel kombinasyondur.
  • Q + Q + R + E: Özel yeteneğine ulaştıktan sonra geliştirmen gereken kombinasyondur. Çok daha fazla hasar vermeni sağlar.
  • Q + R + Q + E + W + E: Minyon dalgası temizlerken veya orman kampları temizlerken kullanman gereken kombinasyondur.

Burada yer alan Anivia rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Anivia hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap