Amumu Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

amumu rehberi

Sezon 9 için en iyi Amumu rehberi. Sargı atışıyla yakala, gözyaşı seliyle rahatsız et, sinir krizi geçirip mumyanın lanetini herkese göster.

Bu rehber Amumu nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Amumu hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Amumu nasıl oynanır?

Amumu için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Amumu ile oynarken takım için olabildiğince hasar karşılamanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Amumu oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Lanetli Dokunuş

Bu yetenek bu şampiyonun dokunduğu rakiplerin lanetlenmesini sağlar. Lanetlenme süresi içerisinde rakip, bu şampiyon ve onun takım arkadaşlarından daha fazla büyü hasarı alır. Fakat sadece basit saldırılar ve özel yetenek ile uygulanabilen bir etki olduğu unutulmamalıdır.

Q – Sargı Atışı

Bu şampiyon için dalış ve kaçış yeteneğidir. Her türlü birliğe isabet ettiğinden koridorlarda bu yeteneği kullanmak çok kolay değildir. İsabet eden rakibe sersemletme etkisi uyguladığından bir sonraki basit saldırıda aynı zamanda pasif yeteneğin harekete geçmesine neden olur.

W – Gözyaşı Seli

Bu şampiyon için sıradan ama rakip için bela olan bir yetenektir. Rakip ne kadar cana sahip olan eşya alırsa bu şampiyon tarafından verilen hasar bir o kadar artış gösterilir.

Diğer taraftan ise bu yeteneği kullanarak bu şampiyon son derece hızlı bir biçimde minyon dalgalarını ve orman kamplarını temizleyebilir. Fakat manaya aç olan bu şampiyon için bu yeteneği sürekli olarak kullanmak başlangıçta çok kolay değildir.

E – Sinir Krizi

Alan hasarı veren bir yetenektir ve bu şampiyonun gelen fiziksel hasar miktarını azaltmasına yardımcı olur. Kısa süreliğine bile olsa fazlasıyla işe yarar çünkü bu şampiyon basit saldırı yapması durumunda bu yeteneğin bekleme süresi azalır. Orman kamplarını temizlerken oldukça faydalıdır.

R – Hüzünlü Mumya’nın Laneti

Oldukça geniş etki alanına sahip olduğu için fazlasıyla kullanışlıdır. Her ne kadar takım savaşlarında Sıçra büyüsü kullanıldıktan sonra hemen kullanılsa bile ideal kullanımı Q yeteneğini isabet ettirdikten sonra kullanma biçimindedir.

Çünkü bunu yapan oyuncu rakiplere tepki vermeleri için minimum düzeyde zaman tanır. Bu sayede bu yetenekten maksimum verim almayı başarabilirsin.

Oyun sonuna güçlenerek giren bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Amumu ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap