Amumu Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Amumu nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Amumu build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Sargı atışıyla yakala, mumya lanetiyle işi bitir.

Bu rehber Amumu nasıl oynanır sorusuna, Amumu build, Amumu eşya ve Amumu rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon kitle kontrol yeteneği ve anlık hasar potansiyeli olan bir şampiyondur. Oyun sonuna güçlenerek giren bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Amumu Sezon 9 Build

Bu sezon Amumu için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra takım arkadaşlarını korumanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Amumu için eşya seçimleri konusunda tank eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Amumu – Benzer Şampiyonlar
Alistar Malphite Sion Leona Rammus

Amumu Rün (Rune)

Amumu için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Amumu için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Amumu Eşyalar (Item)

Amumu eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Amumu Yetenekler

Bu kısımda en iyi Amumu sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 1 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormanda daha etkili olmanı ve daha iyi temizlik yapmanı sağlayan Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Amumu nasıl oynanır?

Bu şampiyon herhangi bir rol niteliğine sahip değildir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Amumu özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Lanetli Dokunuş

Bu yetenek bu şampiyonun dokunduğu rakiplerin lanetlenmesini sağlar. Lanetlenme süresi içerisinde rakip, bu şampiyon ve onun takım arkadaşlarından daha fazla büyü hasarı alır. Fakat sadece basit saldırılar ve özel yetenek ile uygulanabilen bir etki olduğu unutulmamalıdır.

Q – Sargı Atışı

Bu şampiyon için dalış ve kaçış yeteneğidir. Her türlü birliğe isabet ettiğinden koridorlarda bu yeteneği kullanmak çok kolay değildir. İsabet eden rakibe sersemletme etkisi uyguladığından bir sonraki basit saldırıda aynı zamanda pasif yeteneğin harekete geçmesine neden olur.

W – Gözyaşı Seli

Bu şampiyon için sıradan ama rakip için bela olan bir yetenektir. Rakip ne kadar cana sahip olan eşya alırsa bu şampiyon tarafından verilen hasar bir o kadar artış gösterilir.

Diğer taraftan ise bu yeteneği kullanarak bu şampiyon son derece hızlı bir biçimde minyon dalgalarını ve orman kamplarını temizleyebilir. Fakat manaya aç olan bu şampiyon için bu yeteneği sürekli olarak kullanmak başlangıçta çok kolay değildir.

E – Sinir Krizi

Alan hasarı veren bir yetenektir ve bu şampiyonun gelen fiziksel hasar miktarını azaltmasına yardımcı olur. Kısa süreliğine bile olsa fazlasıyla işe yarar çünkü bu şampiyon basit saldırı yapması durumunda bu yeteneğin bekleme süresi azalır. Orman kamplarını temizlerken oldukça faydalıdır.

R – Hüzünlü Mumya’nın Laneti

Oldukça geniş etki alanına sahip olduğu için fazlasıyla kullanışlıdır. Her ne kadar takım savaşlarında Sıçra büyüsü kullanıldıktan sonra hemen kullanılsa bile ideal kullanımı Q yeteneğini isabet ettirdikten sonra kullanma biçimindedir.

Çünkü bunu yapan oyuncu rakiplere tepki vermeleri için minimum düzeyde zaman tanır. Bu sayede bu yetenekten maksimum verim almayı başarabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oyun sonuna güçlenerek giren bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Amumu ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap