Alistar Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Alistar rehberi. Zafer naraları atarak un ufak et ve var gücünle toslayarak rakibi ezip geçip kudretini göster.

Bu rehber Alistar nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Alistar hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Alistar nasıl oynanır?

Alistar için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Alistar ile oynarken takımın için olabildiğince hasarı karşılamanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Alistar oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Zafer Naraları

Üzerinde çok fazla durulması gereken yeteneklerden birisi değildir. Rakip ile hasar takasına girmek istiyorsan tek dikkat etmen gereken bu yeteneğin ne zaman harekete geçeceğini bilmektir.

Koridor aşamasında hem sana hem yanındaki takim arkadaşına sürdürülebilirlik konusunda destek olabilecek bir yetenektir.

Q – Unufak Et

Rakibi rahatsız etmek ve rakibin pozisyonunu bozmak için iyi bir yetenektir. Aynı zamanda pasif yeteneğini harekete geçirebileceğini unutmamalısın.

Sadece zamanlamasına ve kombinasyon halinde kullanılmasına dikkat etmen gerekir. Aksi taktirde ava giderken avlanmak gibi bir deneyime sahip olabilirsin.

W – Tos

Hedeflenebilir bir yetenektir. Yaptığı iş gayet basittir, rakibi geriye doğru ittirip takım arkadaşlarını korumana destek olur. Fakat yine uygun zamanlamayla kullanılması gereken zorlu yeteneklerden birisidir.

Her ne kadar çok işlevsel gözükse bile bazı durumlarda sorun çıkarabilen yapısıyla diken üstünde olmana neden olabilir.

E – Ezgeç

Alan etkisine sahip yeteneklerden birisidir. Etrafındaki rakiplere hasar verebilir ve aynı zamanda onlardan bir tanesini sersemletme etkisinde bırakabilirsin.

Koridor ittirmek için bu yetenekten faydalanmayı düşünebilirsin çünkü sana aynı zamanda sana birimlere takılmadan ilerleme becerisini kazandırır. Takım savaşında hızlı ve isabetli kullanım durumunda çok iyi işler başarabilirsin.

R – Kırılmaz İrade

Oyundaki eşsiz yetenekler arasına dahil edilebilir. Bu şampiyonun tüm kalabalık kontrolü etkilerinden kurtulmasını ve çok daha dayanıklı olmasını sağlar. Üzerinde eşya olmasa bile belirli oranda dayanıklılığa sahip olabilirsin.

Fakat kullandığın zaman sahip olduğun kalabalık kontrolü etkilerinden kurtulmana yardımcı olsa bile gelecek etkilere karşı bir etkisi bulunmaz.

Alistar Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Alistar için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Alistar Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Alistar Rün

Aşırı dayanıklı bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Alistar ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap