Alistar CT » Alistar Counter [S10]

Alistar counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Alistar counter konusunda yardımcı olacaktır.

Alistar CT (Alistar Counter)

Alistar her zaman hamle yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Bunu yaparken kule altına girmeden işini halletmek için çaba gösterecektir. Koridorda çok fazla ileri çıkmadığından emin olmalısın. Gereksiz bir adımda bile büyük bir bedel ödeyebilirsin.

Alistar’ın W yeteneği tıkla ve uygula şeklinde bir yetenek olsa bile ileriye doğru atılarak ondan kaçabilirsin. Çok zor durumda kalacağını düşünürsen Sıçra büyüsünü kullanarak ondan kaçabilirsin. En kötü ihtimalle ona kitle kontrol etkisi uygulayarak hamlesinin yarım kalmasını sağlamalısın.

Koridor aşamasında her şey yolunda gidiyorsa Alistar bir şekilde haritada gezinmeye başlayacaktır. Bu konuda takım arkadaşlarını uyarmayı unutmamalısın. Aynı zamanda alt koridorda tek kalmış olan rakip oyuncunun üzerinde baskı kurmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Alistar savaş başlatmak için Sıçra büyüsünü kullanma taraftarı olmayacaktır. Koridor aşamasında yan taraflara doğru şekilde totem bıraktığından emin olmalısın. Özellikle harita görevlerini yerine getirirken bu son derece önemlidir.

Alistar R yeteneğini kullandığı zaman çok yüksek dayanıklılığa sahip olur. Bu yetenek aktifken hayatta kalma şansı oldukça yüksektir. Ancak özel yetenek son bulduğu zaman onu öldürmesi kolay olacaktır. Hamlelerini iyi ayarlamaya çalışmalısın.

W > Q kombinasyonu ile seni hedeflediği zaman mücadele etmek gibi bir hata yapmamalısın. Bir şekilde geri kaçmaya çalışmalısın. Çünkü bu hamle onun bir planının olduğunu gösterir. Bu kombinasyonu yaptığı zaman tereddütsüz bir biçimde geri çıkmalısın.

Potansiyel

Alistar 2. seviye olur olmaz her türlü hamlelerini yapmaya hazır hale gelir. Bu seviyeden önce olabildiğince rahatsız edici hasar verip onun etkinliğini azaltmaya çalışmalısın. Bu her ne kadar çok kısa bir süre olsa bile o evreyi iyi geçirmen gerekir.

Alistar 6. seviye olur olmaz kule altına dalma maceralarına başlayacaktır. Her zaman koridordaki çalılıklara totem bıraktığından emin olmalısın. Bu Alistar’ın agresif oyununa engel olacaktır. Alistar eşyalarını tamamladıktan sonra mücadele başlatma hamleleri çok daha güçlü olacaktır.

Bu Alistar counter rehberi sayesinde Alistar karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Alistar için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu