Alistar Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Alistar nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Alistar build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Alan kontrolü sağlayın, gezintiye çıkın ve mücadeleleri başlatın.

Bu rehber Alistar nasıl oynanır sorusuna, Alistar build, Alistar eşya ve Alistar rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon güçlü alan kontrolü ve mücadele başlatma becerisi ile varlık gösterir. Aşırı dayanıklı bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Alistar Sezon 9 Build

Bu sezon Alistar için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise olabildiğince hasar karşılamanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Alistar için eşya seçimleri konusunda dayanıklılık sağlayan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Alistar – Benzer Şampiyonlar
Malphite Sion Leona Rammus Amumu

Alistar Rün (Rune)

Alistar için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Alistar için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Alistar Eşyalar (Item)

Alistar eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Alistar Yetenekler

Bu kısımda en iyi Alistar sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 19
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakip birliklerin iyileştirme becerisini kısıtlayıp onlara zaman içerisinde hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Alistar nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma ile hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Alistar özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Zafer Naraları

Üzerinde çok fazla durulması gereken yeteneklerden birisi değildir. Rakip ile hasar takasına girmek istiyorsan tek dikkat etmen gereken bu yeteneğin ne zaman harekete geçeceğini bilmektir.

Koridor aşamasında hem sana hem yanındaki takim arkadaşına sürdürülebilirlik konusunda destek olabilecek bir yetenektir.

Q – Unufak Et

Rakibi rahatsız etmek ve rakibin pozisyonunu bozmak için iyi bir yetenektir. Aynı zamanda pasif yeteneğini harekete geçirebileceğini unutmamalısın.

Sadece zamanlamasına ve kombinasyon halinde kullanılmasına dikkat etmen gerekir. Aksi taktirde ava giderken avlanmak gibi bir deneyime sahip olabilirsin.

W – Tos

Hedeflenebilir bir yetenektir. Yaptığı iş gayet basittir, rakibi geriye doğru ittirip takım arkadaşlarını korumana destek olur. Fakat yine uygun zamanlamayla kullanılması gereken zorlu yeteneklerden birisidir.

Her ne kadar çok işlevsel gözükse bile bazı durumlarda sorun çıkarabilen yapısıyla diken üstünde olmana neden olabilir.

E – Ezgeç

Alan etkisine sahip yeteneklerden birisidir. Etrafındaki rakiplere hasar verebilir ve aynı zamanda onlardan bir tanesini sersemletme etkisinde bırakabilirsin.

Koridor ittirmek için bu yetenekten faydalanmayı düşünebilirsin çünkü sana aynı zamanda sana birimlere takılmadan ilerleme becerisini kazandırır. Takım savaşında hızlı ve isabetli kullanım durumunda çok iyi işler başarabilirsin.

R – Kırılmaz İrade

Oyundaki eşsiz yetenekler arasına dahil edilebilir. Bu şampiyonun tüm kalabalık kontrolü etkilerinden kurtulmasını ve çok daha dayanıklı olmasını sağlar. Üzerinde eşya olmasa bile belirli oranda dayanıklılığa sahip olabilirsin.

Fakat kullandığın zaman sahip olduğun kalabalık kontrolü etkilerinden kurtulmana yardımcı olsa bile gelecek etkilere karşı bir etkisi bulunmaz.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar onun kaçış mekanizması eksikliğinden faydalanabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları koridor aşamasında sana göz açtırmayacak kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok saniye başına hasar potansiyeli yüksek olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Aşırı dayanıklı bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Alistar ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap