Akali Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

akali rehberi

Sezon 9 için en iyi Akali rehberi. Suikastçı damgasıyla beş nokta saldırısı gerçekleştir ve çevik silahlarla kusursuz infaz yap.

Bu rehber Akali nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Akali hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Akali nasıl oynanır?

Akali için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Akali ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Akali oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Suikastçının Damgası

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse sana ekstra hasar, ekstra saldırı mesafesi ve enerji yenileme kazandırır. Genellikle bu yeteneği mücadeleler içerisinde Q veya E yeteneklerinle harekete geçirmeye çalışırsın.

Özellikle Q yeteneğiyle bir saldırı mesafesi avantajı elde edersen oldukça işe yarayan bir yetenektir. Bu hasarın büyü hasarı verdiğini unutmamalısın.

Q – Beş Nokta Saldırısı

Minyon temizleme için kullanacağın yetenektir. Aynı zamanda mücadeleler içerisinde bu yeteneği menzilli saldırı silahı olarak kullanman gerekir.

Bu yeteneği çok fazla kullanırsan enerji problemi yaşayabilirsin. Genel olarak iyi pozisyon almalı ve W yeteneğinden destek alarak enerji kazanmaya dikkat etmelisin.

W – Alacakaranlık Perdesi

Bu şampiyonun en gıcık kapılan yeteneğidir. Bunun en büyük sebebi mücadeleler sırasında özgürce hareket edebilme imkanına sahip olan şampiyonun sorun çıkarmasıdır. Görünmez olmak bu şampiyonun oynanış stilinde olan bir özgünlüktür. Bunu kullanmalısın.

E – Çevik Silah

Bu yetenek hem bir kaçış silahı hem rakipten uzak durman için yardımcı yetenektir. Gerektiğinde kaçmak için bu yeteneği kullanmaya çalışırsın ama tam tersi rakibi yakalamak için bu yetenekten destek alabilirsin. Bu yeteneği tutturamadığın zaman rakipten çok daha uzakta kalırsın.

R – Kusursuz İnfaz

Bolca hasar, hareketlilik ve işlevsellik kazandıran bir yetenektir. Bu yeteneğin ilk halinin fiziksel hasar ikinci halinin ise büyü hasarı verdiğini unutmamalısın.

Karşındaki rakibe göre hamle yapman gerektiğinde ilk kullanım ve ikinci kullanım arasında denge kurman gerekebilir. Bu şampiyonun kullanımı zorlaştıran en önemli etken bu denge durumudur.

Bire bir mücadelelerde güçlü olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Akali ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap