Akali CT » Akali Counter [S10]

Akali counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Akali counter konusunda yardımcı olacaktır.

Akali CT (Akali Counter)

Üst koridor:

Orta koridor:

Akali oyunun hemen başında Q yeteneği sayesinde ciddi bir güce kavuşur. Çünkü bu yetenek ile pasif yeteneğin etkileşimi çok ciddi hasarlar almana neden olabilir. Her ne zaman minyon temizlemeye çalışırsan bu yeteneğe maruz kalabileceğini aklından çıkarmamalısın.

Akali’nin sürdürülebilirlik için yetenek kitinde herhangi bir beceri yoktur. Aynı zamanda onun temel nitelikleri diğer şampiyonlara göre biraz düşük kalır. Bu dezavantajlarını en iyi şekilde kullanmaya çalışmalı ve hasar takaslarından avantajlı çıkmalısın.

Akali’nin W yeteneği hasar takası ve hayatta kalma becerisi açısından son derece önemlidir. Ancak bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bir şekilde boşa kullandırtmayı başarırsan iyi bir başarmış olursun. Bu yetenek bekleme süresindeyken hasar takasına girmeyi düşünebilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Akali birçok takım savaşında arka taraftaki taşıyıcılara ulaşmaya çalışacaktır. W yeteneğini etkili bir biçimde kullandığı sürece bunu yapabilecektir. Akali bir mücadeleye giriştiği zaman geri kaçmalı ve W yeteneğinin süresinin bitmesini beklemelisin.

W yeteneği olmadığı zaman Akali savunmasız kalacaktır. Ancak hareketlilik konusunda hala birçok imkanının olduğunu unutmamalısın. Bu nedenle mücadelelerde doğru pozisyon almak çok önemlidir. Mesafeyi korumayı başarırsan sana ulaşma şansını engellemiş olursun.

Potansiyel

Akali özellikle Hextech Silahkılıç eşyasını bitirdikten sonra bir canavara dönüşür. Bu eşya ona can yenileme, yetenek gücü ve saldırı gücü kazandırır. Bir anlamda Akali’de eksik olan her şey bu yetenekle geri gelmiş olur.

Akali dayanıksız şampiyonlara karşı güçlü dalış hamleleri yapabilme şansına sahiptir. 6. seviye olduktan sonra bu hamleleri görmek çok şaşırtıcı olmamalıdır. Yüksek hareketlilik ve hasar potansiyeli sayesinde Akali istediğini almadan geri gitmeyecektir.

Bu Akali counter rehberi sayesinde Akali karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Akali için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu