Akali Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Akali rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Akali hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Akali için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Akali Build S10

Akali oynaması en eğlenceli şampiyonlardan biridir. Anlık hasar potansiyeli oldukça yüksektir. Aynı zamanda düello konusunda kabiliyetli bir şampiyondur. Karşı takımdaki oyuncuyu sadece yeteneğinle dahi saf dışı bırakabilme potansiyelin vardır. Ayrıca oyun taşıma konusunda güvenebileceğin bir şampiyondur.

Akali oynaması zor olan şampiyonlardan biridir. Kitle kontrolüne karşı oldukça hassastır. Özel yeteneğinin kullanım süresi oldukça yüksektir. Bununla birlikte bu şampiyonun rahatsız edici hasardan pek hoşlanmadığını söyleyebilirim. Hamle yapmadan önce onun dayanıksız olduğunu da hesaba katmanı öneririm.

Akali Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Akali için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Akali Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Akali Rün

Akali nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Akali ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Akali oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır.

Akali oynarken enerji seviyene çok dikkat etmelisin. Enerji yönetimi konusunda başarısız olursan oyun genelinde başarısız olmuş olursun. Takım savaşlarında rakibin en zayıf halkasını ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Gerektiğinde W yeteneğini kullanarak hayatta kalma şansını yüksek tutmalısın.

Pasif – Suikastçının Damgası

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse sana ekstra hasar, ekstra saldırı mesafesi ve enerji yenileme kazandırır. Genellikle bu yeteneği mücadeleler içerisinde Q veya E yeteneklerinle harekete geçirmeye çalışırsın.

Özellikle Q yeteneğiyle bir saldırı mesafesi avantajı elde edersen oldukça işe yarayan bir yetenektir. Bu hasarın büyü hasarı verdiğini unutmamalısın.

Q – Beş Nokta Saldırısı

Minyon temizleme için kullanacağın yetenektir. Aynı zamanda mücadeleler içerisinde bu yeteneği menzilli saldırı silahı olarak kullanman gerekir. Bu yeteneği çok fazla kullanırsan enerji problemi yaşayabilirsin. Genel olarak iyi pozisyon almalı ve W yeteneğinden destek alarak enerji kazanmaya dikkat etmelisin.

W – Alacakaranlık Perdesi

Bu şampiyonun en gıcık kapılan yeteneğidir. Bunun en büyük sebebi mücadeleler sırasında özgürce hareket edebilme imkanına sahip olan şampiyonun sorun çıkarmasıdır. Görünmez olmak bu şampiyonun oynanış stilinde olan bir özgünlüktür. Bunu kullanmalısın.

E – Çevik Silah

Bu yetenek hem bir kaçış silahı hem rakipten uzak durman için yardımcı yetenektir. Gerektiğinde kaçmak için bu yeteneği kullanmaya çalışırsın ama tam tersi rakibi yakalamak için bu yetenekten destek alabilirsin. Bu yeteneği tutturamadığın zaman rakipten çok daha uzakta kalırsın.

R – Kusursuz İnfaz

Bolca hasar, hareketlilik ve işlevsellik kazandıran bir yetenektir. Bu yeteneğin ilk halinin fiziksel hasar ikinci halinin ise büyü hasarı verdiğini unutmamalısın.

Karşındaki rakibe göre hamle yapman gerektiğinde ilk kullanım ve ikinci kullanım arasında denge kurman gerekebilir. Bu şampiyonun kullanımı zorlaştıran en önemli etken bu denge durumudur.

Burada yer alan Akali rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Akali hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap