Ahri Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ahri rehberi

Sezon 9 için en iyi Ahri rehberi. Aldatan küreyle hedefle, tilki ateşiyle yak, ayartan öpücükle kandır ve ruh saldırısıyla işi bitir.

Bu rehber Ahri nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ahri hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ahri nasıl oynanır?

Ahri için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ahri ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Ahri oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Öz Hırsızı

Bu şampiyonun koridorda daha uzun süre kalmasını sağlar. Q yeteneğiyle birlikte değerlendirildiğinde maksimum potansiyele ulaşabilen bir pasif yetenektir. Oyunun son evrelerinde bu şampiyon bu yetenek sayesinde canını tamamen doldurabilme şansına sahip olur.

Q – Aldatan Küre

Koridor aşamasında bu şampiyonun minyon öldürme ve aynı zamanda rakibe rahatsızlık verme silahıdır. Yetenek kullanıldığında elde edilen hareket hızı nedeniyle bu şampiyonun hareket kabiliyeti epey artış gösterir.

Özellikle Q-basit saldırı kombinasyonu ile büyü direnci düşük olan rakiplere karşı inanılmaz derecede hasar verebilme şansına sahip olursun.

W – Tilki Ateşi

En iyi kullanım biçimi rakip şampiyonun yakınındayken kullanılmasıdır. Düşük mana kullanım bedeli sayesinde rakibi rahatsız edebilecek miktarda hasar verebilirsin. Fakat yeteneğin etki alanı çok yakın olduğundan bunu yaparken kendini riske atmış olursun.

E – Ayartan Öpücük

Bu şampiyonun imzasını taşıyan eşsiz yetenektir. Bu yetenek sayesinde rakibi afallatabilir ve onu anında öldürebilme şansına sahip olabilirsin. Tek dezavantajı isabet ettirmesinin zor olmasıdır.

Yetenek sadece bir birimi etkileyebildiği için isabet konusunda ekstra çalışma gösterilmesi gerekir. Bu sayede bu şampiyonu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

R – Ruh Saldırısı

Bu şampiyonun son derece hareketli olmasını sağlayan bir yetenektir. Takım savaşlarında aniden yer değiştirebilir veya bir rakibi yanıltmak için bu yetenekten faydalanabilirsin.

Birçok duvardan ve engebeli araziden bu yetenek sayesinde geçiş yapabileceğin için aynı zamanda bu şampiyonun kaçış silahı olma özelliğini taşır. Bu yetenek devre dışı kaldığı zaman hareket kabiliyetinin epey düşeceğini unutmamalısın.

Ahri Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ahri için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ahri Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Buzul Takviyesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Ahri Rün

Yüksek hareketliliğe sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ahri ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap