Ahri CT » Ahri Counter [S10]

Ahri counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Ahri counter konusunda yardımcı olacaktır.

Ahri CT (Ahri Counter)

Eğer Ahri’nin Q yeteneği bekleme süresinde ise seni öldürme şansı epey azalmış olacaktır. Hatta E yeteneğini tuttursa bile Q yeteneği olmadığı sürece seni öldürmesi mümkün değildir. Bu tür durumlarda hasar takası yapmaya çalışmalısın.

Ahri’nin E yeteneği bekleme süresinde olduğunda ise kendini korumak için herhangi bir yeteneğe sahip olmayacaktır. Genelde bu tür durumlarda R yeteneğini kullanma eğilimindedir. E yeteneğinin bekleme süresinde olduğunu bilirsen hemen hamle yapmalısın.

Ahri özellikle R yeteneği olmadığı sürece pek bir şey yapamaz. Bu yetenek olmadığında tehdit olmaktan çıkar. Dolayısıyla R yeteneğini kullanmış olan bir Ahri karşısında dikkatli oynayarak ona baskı kurmalısın. Bunu başarırsan onun karşısında ciddi bir avantaj elde edersin.

Strateji

Büyü direnci topladığın ve E yeteneğinden kaçtığın sürece onun seni öldürmesine izin vermezsin. Ahri karşısında en önemli strateji budur. Genel olarak 6. seviye olduktan sonra haritada dolanmaya başlar. Çünkü özel yeteneği sayesinde muazzam bir hareketlilik kazanır.

Ahri haritada dolanmaya başladığında hemen takım arkadaşlarına ping atarak yardımcı olmalısın. Onun etkinliğini azaltmak istiyorsan takım savaşları başlamadan önce R yeteneğini boşa kullandırtma konusunda baskı kurmalısın.

Potansiyel

Ahri ilk birkaç seviye oldukça güçsüzdür. Bu zaman diliminde ona rahatsız edici hasar verebilir veya onunla hasar takası yapabilirsin. Bu koridor aşamasının başlangıcında yapabileceğin en önemli adımlardan biridir. Elde ettiğin üstünlüğü asla geri vermemelisin.

6. seviye olan bir Ahri’ye karşı dikkatli olmalısın. Çünkü bu seviyeye ulaşır ulaşmaz Ahri’nin gücü epey bir artış gösterir. R yeteneği sayesinde çok fazla potansiyel hamle şansı elde eder. Ancak Ahri oyunun erken evresinde minyon temizleme konusunda problem yaşayan bir şampiyondur.

Bu Ahri counter rehberi sayesinde Ahri karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ahri için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu