Ahri Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Ahri rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Ahri hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Ahri için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Ahri Build S10

Ahri özel yeteneği sayesinde çok güçlü hareketlilik potansiyeline sahip olan bir şampiyondur. 1’e 1 mücadelelerde onun oldukça iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca minyon dalgası temizleme, haritada dolaşma ve hedef seçme konusunda oldukça kabiliyetli olduğunu unutmamak gerek.

Ahri maçın erken evresini dezavantajlı bir biçimde geçirir. Karşı seçim açısından çok ciddi problemlere sahiptir. Karşıdaki şampiyon eşya avantajını ele geçirdiği zaman oyunu taşıma konusunda muazzam bir avantaj elde etmiş olur. Bununla birlikte özel yeteneğin olmadığı zaman hareketlilik anlamında problem yaşarsın.

Ahri Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Ahri için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Ahri Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Ahri Rün

Ahri nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ahri ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Ahri oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır.

Ahri ile oynarken sürekli olarak rakibini rahatsız etmelisin. Bu sayede tam anlamıyla hamleni gerçekleştirmeden önce rakibinin canını olabildiğince azaltmış olursun. Fakat bunu yaparken rakip kuleye çok yakın olmamaya özen göstermelisin. Takım savaşlarında sürekli hareketli kalmalı ve öne çıkan rakibi yakalamaya çalışmalısın.

Pasif – Öz Hırsızı

Bu şampiyonun koridorda daha uzun süre kalmasını sağlar. Q yeteneğiyle birlikte değerlendirildiğinde maksimum potansiyele ulaşabilen bir pasif yetenektir. Oyunun son evrelerinde bu şampiyon bu yetenek sayesinde canını tamamen doldurabilme şansına sahip olur.

Q – Aldatan Küre

Koridor aşamasında bu şampiyonun minyon öldürme ve aynı zamanda rakibe rahatsızlık verme silahıdır. Yetenek kullanıldığında elde edilen hareket hızı nedeniyle bu şampiyonun hareket kabiliyeti epey artış gösterir. Özellikle Q-basit saldırı kombinasyonu ile büyü direnci düşük olan rakiplere karşı inanılmaz derecede hasar verebilme şansına sahip olursun.

W – Tilki Ateşi

En iyi kullanım biçimi rakip şampiyonun yakınındayken kullanılmasıdır. Düşük mana kullanım bedeli sayesinde rakibi rahatsız edebilecek miktarda hasar verebilirsin. Fakat yeteneğin etki alanı çok yakın olduğundan bunu yaparken kendini riske atmış olursun.

E – Ayartan Öpücük

Bu şampiyonun imzasını taşıyan eşsiz yetenektir. Bu yetenek sayesinde rakibi afallatabilir ve onu anında öldürebilme şansına sahip olabilirsin. Tek dezavantajı isabet ettirmesinin zor olmasıdır.

Yetenek sadece bir birimi etkileyebildiği için isabet konusunda ekstra çalışma gösterilmesi gerekir. Bu sayede bu şampiyonu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

R – Ruh Saldırısı

Bu şampiyonun son derece hareketli olmasını sağlayan bir yetenektir. Takım savaşlarında aniden yer değiştirebilir veya bir rakibi yanıltmak için bu yetenekten faydalanabilirsin.

Birçok duvardan ve engebeli araziden bu yetenek sayesinde geçiş yapabileceğin için aynı zamanda bu şampiyonun kaçış silahı olma özelliğini taşır. Bu yetenek devre dışı kaldığı zaman hareket kabiliyetinin epey düşeceğini unutmamalısın.

Burada yer alan Ahri rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Ahri hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap