Ahri Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Ahri nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ahri build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ayartan öpücükle rakipleri kandır, ruh saldırısıyla mahvet.

Bu rehber Ahri nasıl oynanır sorusuna, Ahri build, Ahri eşya ve Ahri rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareketlilik ve yüksek hasar potansiyeli ile ön plana çıkar. Yetenek kitinde tam anlamıyla sinerji olan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ahri Sezon 9 Build

Bu sezon Ahri için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise yeteneklerinden ekstra güç almanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Ahri için eşya seçimleri konusunda yetenek gücü tabanlı anlık hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ahri – Benzer Şampiyonlar
LeBlanc Zoe Lux Orianna Twisted Fate

Ahri Rün (Rune)

Ahri için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ahri için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Ahri Eşyalar (Item)

Ahri eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Ahri Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ahri sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 2 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar verip onun iyileştirme becerilerini önemli ölçüde azaltma fırsatı elde edeceğin Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Ahri nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğini ve hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ahri özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Öz Hırsızı

Bu şampiyonun koridorda daha uzun süre kalmasını sağlar. Q yeteneğiyle birlikte değerlendirildiğinde maksimum potansiyele ulaşabilen bir pasif yetenektir. Oyunun son evrelerinde bu şampiyon bu yetenek sayesinde canını tamamen doldurabilme şansına sahip olur.

Q – Aldatan Küre

Koridor aşamasında bu şampiyonun minyon öldürme ve aynı zamanda rakibe rahatsızlık verme silahıdır. Yetenek kullanıldığında elde edilen hareket hızı nedeniyle bu şampiyonun hareket kabiliyeti epey artış gösterir.

Özellikle Q-basit saldırı kombinasyonu ile büyü direnci düşük olan rakiplere karşı inanılmaz derecede hasar verebilme şansına sahip olursun.

W – Tilki Ateşi

En iyi kullanım biçimi rakip şampiyonun yakınındayken kullanılmasıdır. Düşük mana kullanım bedeli sayesinde rakibi rahatsız edebilecek miktarda hasar verebilirsin. Fakat yeteneğin etki alanı çok yakın olduğundan bunu yaparken kendini riske atmış olursun.

E – Ayartan Öpücük

Bu şampiyonun imzasını taşıyan eşsiz yetenektir. Bu yetenek sayesinde rakibi afallatabilir ve onu anında öldürebilme şansına sahip olabilirsin. Tek dezavantajı isabet ettirmesinin zor olmasıdır.

Yetenek sadece bir birimi etkileyebildiği için isabet konusunda ekstra çalışma gösterilmesi gerekir. Bu sayede bu şampiyonu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

R – Ruh Saldırısı

Bu şampiyonun son derece hareketli olmasını sağlayan bir yetenektir. Takım savaşlarında aniden yer değiştirebilir veya bir rakibi yanıltmak için bu yetenekten faydalanabilirsin.

Birçok duvardan ve engebeli araziden bu yetenek sayesinde geçiş yapabileceğin için aynı zamanda bu şampiyonun kaçış silahı olma özelliğini taşır. Bu yetenek devre dışı kaldığı zaman hareket kabiliyetinin epey düşeceğini unutmamalısın.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok sürdürülebilirlik açısından problemi olmayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Yüksek hareketliliğe sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ahri ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap