Aatrox Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

aatrox rehberi

Sezon 9 için en iyi Aatrox rehberi. Karanlık hücuma geç, azap kılıcıyla can al ve kan kuyusunda rakibinin işini bitir.

Bu rehber Aatrox nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Aatrox hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Aatrox nasıl oynanır?

Aatrox için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Aatrox ile oynarken rakip için ciddi bir tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Aatrox oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kan Kuyusu

Bu şampiyonun iki canlı olmasını sağlayan bir yetenektir. Bu yeteneğe sahip olman demek onu mutlaka kullanacağın anlamına gelmemelidir. Özellikle takımın hasar yükünü karşıladığın zaman ölmek gibi bir lükse sahip olmazsın. Saldırırken fazlasıyla işe yarar ama savunmadayken bu yeteneği gözden çıkarmamalısın.

Q – Karanlık Hücum

Saldırı ve savunma dahil çift yönlü kullanılabilen iyi bir yetenektir. Bu yetenek kullanıldıktan sonra bu şampiyon hareket kabiliyetinin büyük bir kısmını kaybeder.

Doğru zamanlamayla kullanılması gereken bir yetenektir ve eğer bu şekilde değerlendirilmezse bu şampiyonun başına iş açabilecek en zayıf noktalarından birisidir.

W – Can Alan/Kan Bedeli

İki farklı biçimi olan bu yetenekten Kan Bedeli takım savaşlarında daha fazla işe yarar ve Can Alan yerine kullanılması gerekir. Can Alan ise mutlaka rakip şampiyonlardan uzak olunduğunda değerlendirilmesi gereken bir yetenektir. Rakip ile mücadeleye girerken bu durumu göz önünde bulundurmak zorundasın.

E – Azap Kılıcı

Hasar takasına girmek istediğin zaman en doğru seçenektir. Bunu kullanarak koridor aşamasında hasar takasına girersen rakibin sana karşılık verme fırsatını olabildiğince düşürmüş olursun.

Fakat bu yeteneği rakibi huzursuz etmek ve onun üzerinde baskı kurmak için kullanmamalısın. Senin için aynı zamanda kaçış silahlarından birisi olduğunu aklından çıkarmamalısın.

R – Kıyım

Bu yetenek ile ideal bir kombinasyon ortaya koyabilirsin. Takım savaşlarında bu özel yeteneği kullanıp rakiplerin arasında daldığın zaman en doğru kullanımlardan birisini yapmış olursun.

Kullanıldığı zaman biraz bile olsa ekstra saldırı mesafesi sunduğundan yakın dövüş şampiyonlarıyla mesafeni korurken aynı zamanda menzilli şampiyonlar ile aradaki saldırı mesafesini kapatabilirsin.

Aatrox Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Aatrox için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Aatrox Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Azim seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Aatrox Rün

Düello becerisi yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Aatrox ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap