Aatrox CT » Aatrox Counter [S10]

Aatrox counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Aatrox counter konusunda yardımcı olacaktır.

Aatrox CT (Aatrox Counter)

Aatrox’un tam anlamıyla üzerine gelip hamle yapmasına engel olmak için W yeteneğine engel olman gerekir. Bunu yapabilmek için minyon birliklerinin arkasına saklanabilirsin. Bu sayede son derece güçlü olan dalışlarını engelleyebilirsin.

Aatrox’un E yeteneği kullanılabilir durumda değilse Q yeteneğini isabet ettirmesi çok kolay olmayacaktır. Her ne kadar bu yetenekler birbirinden bağımsız kullanılsalar bile ikisi arasında önemli bir sinerji vardır. Bu sinerjinin hedefi olmamalısın.

Aatrox’un Q yeteneğine ait bekleme süresi özellikle koridor aşamasında son derece yüksektir. Bunun için söz konusu bekleme süresini avantajlı bir biçimde kullanmaya çalışmalısın. Hasar takası yapacaksan Q yeteneği bekleme süresindeyken takasa girmelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Aatrox ile mücadele ederken R yeteneğinin süresinin dolmasını bekleyebilirsin. Bu süre dolduktan sonra onu öldürebilirsin. Alternatif olarak takım savaşı başlamadan önce ilk onu ortadan kaldırabilirsin.

Aatrox R yeteneği olmadan mücadele edebilme kapasitesine sahip değildir. Aynı zamanda Sıçra büyüsünün kullanılabilir olması önemlidir. Bu yeteneğin ve büyünün bekleme süresinde olması demek Aatrox’un mücadelelere olan etkisini önemli ölçüde azaltacaktır.

Takım savaşlarında süreyi iyi ayarlaman gerekir. Takım savaşında aynı alanda çok fazla kalmayı tercih edersen Aatrox seni cezalandıracaktır. Çünkü bu şampiyon güçlü dalış özellikleriyle dikkat çeker ve yetenek kiti sayesinde tüm etkisini gösterebilir.

Potansiyel

Aatrox, 2. seviye olduğunda son derece güç kazanır. 2. seviye olduktan sonra muhtemelen sana doğru bir hamle yapmaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda temel hedefin geri kaçmaktan ziyade Q yeteneğinden sıyrılmak olmalıdır.

Aatrox ilk eşyasını tamamladıktan sonra bir canavara dönüşür ve maksimum kombinasyon ile yetenek kitini konuşturur. Sadece tek hamlede saniyeler içerisinde yoğun miktarda hasar verebilme potansiyeline sahiptir. Yeteneklerinden kaçınmaya çalışmalısın.

Aatrox özellikle Q yeteneğinden kurtulma şansına sahip olamadığın zaman çok tehlikeli olacaktır. Bu konuda olabildiğince pratik yapmalısın. Q ile yaptığı her saldırıdan kaçınmalısın. Bunu başarabildiğin zaman Aatrox karşısında her oyununu kolaylaştırmış olursun.

Bu Aatrox counter rehberi sayesinde Aatrox karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Aatrox için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu