Aatrox Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Aatrox build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Karanlık hücum et, azap kılıcını göster, beklenen kıyımı gerçekleştir.

Bu rehber Aatrox nasıl oynanır sorusuna, Aatrox build, Aatrox eşya ve Aatrox rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon güçlü düello becerisiyle ön plana çıkar. Ekstra sürekliliğe sahip olan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Aatrox Sezon 9 Build

Bu sezon Aatrox için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ciddi bir tehdit haline gelmene yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Aatrox için eşya seçimleri konusunda güçlü dalış eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Aatrox – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Rengar Wukong Warwick

Aatrox Rün (Rune)

Aatrox için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Aatrox için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Aatrox Eşyalar (Item)

Aatrox eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Aatrox Yetenekler

Bu kısımda en iyi Aatrox sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardımcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada dilediğin noktaya geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Aatrox nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile tank olabilme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Aatrox özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kan Kuyusu

Bu şampiyonun iki canlı olmasını sağlayan bir yetenektir. Bu yeteneğe sahip olman demek onu mutlaka kullanacağın anlamına gelmemelidir. Özellikle takımın hasar yükünü karşıladığın zaman ölmek gibi bir lükse sahip olmazsın. Saldırırken fazlasıyla işe yarar ama savunmadayken bu yeteneği gözden çıkarmamalısın.

Q – Karanlık Hücum

Saldırı ve savunma dahil çift yönlü kullanılabilen iyi bir yetenektir. Bu yetenek kullanıldıktan sonra bu şampiyon hareket kabiliyetinin büyük bir kısmını kaybeder.

Doğru zamanlamayla kullanılması gereken bir yetenektir ve eğer bu şekilde değerlendirilmezse bu şampiyonun başına iş açabilecek en zayıf noktalarından birisidir.

W – Can Alan/Kan Bedeli

İki farklı biçimi olan bu yetenekten Kan Bedeli takım savaşlarında daha fazla işe yarar ve Can Alan yerine kullanılması gerekir. Can Alan ise mutlaka rakip şampiyonlardan uzak olunduğunda değerlendirilmesi gereken bir yetenektir. Rakip ile mücadeleye girerken bu durumu göz önünde bulundurmak zorundasın.

E – Azap Kılıcı

Hasar takasına girmek istediğin zaman en doğru seçenektir. Bunu kullanarak koridor aşamasında hasar takasına girersen rakibin sana karşılık verme fırsatını olabildiğince düşürmüş olursun.

Fakat bu yeteneği rakibi huzursuz etmek ve onun üzerinde baskı kurmak için kullanmamalısın. Senin için aynı zamanda kaçış silahlarından birisi olduğunu aklından çıkarmamalısın.

R – Kıyım

Bu yetenek ile ideal bir kombinasyon ortaya koyabilirsin. Takım savaşlarında bu özel yeteneği kullanıp rakiplerin arasında daldığın zaman en doğru kullanımlardan birisini yapmış olursun.

Kullanıldığı zaman biraz bile olsa ekstra saldırı mesafesi sunduğundan yakın dövüş şampiyonlarıyla mesafeni korurken aynı zamanda menzilli şampiyonlar ile aradaki saldırı mesafesini kapatabilirsin.

Düello becerisi yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Aatrox ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap